Mistrz jungli inSec przechodzi na emeryturę

 

 

Pamiętacie mistrzowskie triki na mistrzostwach League of Legends w wykonaniu inSec'a? Dla fanów niezykle utalentowanego junglera mamy niestety złe wieści. Jak mawiają, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Niedawno z esportową karierą pożegnał się Choi "inSec" In-seok. Legendarny i utytułowany jungler nie będzie niestety kontynuował przygody z drużyną Winners w drugiej lidze w Korei.

Powód okazuje się błahy, bowiem zawodnika czeka obowiązkowa służba wojskowa. InSec sam przyznał w wywiadzie z Inven Global że lada dzień może przyjść do niego powołanie do wojska i będzie musiał się na nie wstawić. Projekt Winners zakłada dostanie się do LCK w przyszłym sezonie, a zawodnik doskonale wie, że nie będzie miał tyle czasu na treningi z drużyną. Dlatego słynny gracz już teraz postanowił zakończyć karierę. Z tego co wiemy, InSec planuje na razie skupić się na streamowaniu.

Nie jest to pierwszy raz w historii rozgrywek League of Legends gdy doskonały gracz musi przerwać karierę z powodu wezwania do służby w wojsku. Fani z zachodu na pewno pamiętają , że jeden z najlepszych europejskich strzelców, Konstantinos "FORG1VEN" Tzortziou, musiał odejść z formacji H2k w 2016 roku by odbyć obowiązkową służbę wojskową.

InSec najlepszy okres w karierierze przeżywał w latach 2013-2014 i był inspiracją dla wielu młodych graczy ze względu na brawurowy styl gry i odważne akcje w lesie. Od jego nicku nazywane jest słynne zagranie Lee Sinem polegające wykorzystaniu umiejętności ostatecznej bohatera w taki sposób, by jeden z carry rywali znalazł się w zasięgu twojej drużyny i mógł zostać błyskawicznie wyeliminowany.

Czy koreański bohater kiedykolwiek wróci do profesjonalnych rozgrywek LoLa? Dobrą wiadomością jest fakt, że fani będą mogli oglądać junglera buszującego w lesie jeszcze jakiś czas na platformie streamingowej. Twitch zapewnia tzw. emeryturę e-sportową dla wielu graczy którzy odeszli z profesjonalnej sceny, ale wciąż mają rzeszę fanów i ludzie chcą oglądać pokaz umiejętności podczas tramsmisji na żywo. Zainteresowanym polecamy wyszukać na youtube frazę "inSec highlights" i podziwiać styl gry koreańczyka.